Home » Słoneczne Groblice » WOW ułatwi komunikację mieszkańcom Groblic i Iwin

WOW ułatwi komunikację mieszkańcom Groblic i Iwin

Budowa drogi Bielany-Łany-Długołęka, czyli Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (WOW) ma służyć skomunikowaniu dynamicznie rozwijających się miejscowości, leżących w południowo-wschodniej części stolicy naszego województwa – między innymi Iwin!

Zdjęcie poniżej ukazuje, jak będzie wyglądać skrzyżowanie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia z drogą krajową nr 94 w Siechnicach (wizualizacja Biprogeo Projekt/BPK Mosty/G.Kilian)

WOW!

Długość drogi wyniesie aż 30 kilometrów. Wraz z Autostradową Obwodnicą Wrocławia A8, fragmentem autostrady A4 i Łącznikiem Długołęka będzie tworzyć zamknięty pierścień, widoczny na mapie poniżej (WOW oznaczona numerem 98).

Fot. WroclawBlankMap.svg

Dzięki budowie mostu na Odrze kierowcy nie będą musieli przejeżdżać przez często zakorkowany most Grunwaldzki albo oddaloną o prawie 30 km przeprawę w Oławie.

Jesteśmy na ostatniej prostej

W pierwszym etapie w 2007 roku zbudowano rondo na planowanym przecięciu z drogą nr 395 Wrocław-Strzelin w naszych Iwinach. Cztery lata później powstał most w Łanach, który połączył oba brzegi Odry. Na początku roku 2013 oddano do użytku 8-kilometrowy odcinek Siechnice – Łany. Obecnie trwa budowa odcinka Iwiny – Siechnice. Powstaje wiadukt nad torami kolejowymi w Iwinach i most nad Brochówką obok Zacharzyc.

Nowa droga ma być gotowa we wrześniu przyszłego roku!